CRITERIUMS
Westlandse criteriums: stichting wielerevenementen Westland
Kalender 2023
Donderdag 15 juni 36e Wielerronde van Kwintsheul
Start en Finish Leeuwerik
B-Amateurs / Junioren 13.00 uur 55 km schema L
Elite/Belofte/Profs B 14.30 uur 80 km schema E
Dikke Banden Race 16.45 uur
Regiorenners B 17.45 uur 35 km schema T
Regiorenners A 18.45 uur 40 km schema T
Sprintrace / Koppelkoers 20.00 uur 90
Donderdag 22 juni 59e Ronde van Honselersdijk
Start en Finish Dijkstraat
Nieuwelingen Omnium 13.15 uur schema R
Junioren Omnium 13.15 uur schema L
Belofte club/uci, Elite club//uci vrouwen 16.15 uur 55 km schema E
Dikke Banden Race 17.45 uur
Regiorenners 19.00 uur 35 km schema T
Fietsversierrees Jeugd (tot 12 jaar) 20.15 uur
Tandeemrees volwassenen 20.30 uur
Reclame karavaan 20.45 uur
Woensdag 28 Juni 67e Wielerronde van Maasdijk
Start en Finish Prins Oranjeplein
Junioren/Amateurs 14:30 uur 60 km schema L
Regio renners B 16:30 uur 35 km schema T
Regio renners A 17:30 uur 40 km schema T
Elite/Belofte/Amateurs 19:00 uur 80 km schema E
Woensdag 5 Juli 61e Ronde van `s – Gravenzande
Start en Finish Vreeburghlaan
Dikke Banden Race 16.30 uur
Amateurs / Junioren 17.30 uur 60 km schema L
Regiorenners B 19.15 uur 30 km schema T
Regiorenners A 20.00 uur 35 km schema T
Woensdag 19 Juli 60e Wielerdag van Monster
Start en Finish Acaciastraat
Dikke Banden Race 13.00 uur
Amateurs / Junioren 14.00 uur 60 km schema L
Regio Renners B 15.30 uur 30 km schema T
Regio Renners A 16.15 uur 35 km schema T
N.N.B. 17.15 uur
Elite / Belofte / Profs B 19.00 uur 90 km schema E
Zondag 23 Juli 72e Ronde van Poeldijk
Start en Finish Jan Barendselaan
Junioren / Amateurs 12.00 uur 50 km schema E
Regiorenners B 13.30 uur 35 km schema T
Regiorenners A 14.30 uur 40 km schema T
Elite/Belofte/Profs B 16.00 uur 80 km schema E
Donderdag 27 juli 49e Profronde Westland
Donderdag 27 Juli 49e Profronde Westland
Start en Finish Kerklaan
Nieuwelingen 10:30 uur 40 km schema R
Junioren 11:45 uur 65 km schema L
Dikke Banden Race 13:15 uur
Elite/Belofte/Amateurs/Profs B 14:15 uur 80 km schema E
Regio renners 16:25 uur 30 km schema T
De Sprintcup: de koppeltijdrit voor proffesionals 18:30 uur
Professionals 19:30 uur 65 km
Dinsdag 8 Augustus 47e Ronde van De Lier
Start en Finish Hoofdstraat
Nieuwelingen 12.00 uur 40 km schema R
Junioren 13.15 uur 55 km schema L
Dikke Banden Race 15.00 uur
Regiorenners 16.00 uur 35 km schema T
Belofte club/uci, Elite club//uci vrouwen 17.00 uur 60 km schema E
Elite/Belofte/Amateurs/Profs B 18.45 uur 80 km schema E
Sprintwedstrijd 21.00 uur
Dinsdag 15 Augustus 72e Wielerspektakel van Naaldwijk
Start en Finish Anjerlaan
Nieuwelingen 12.15 uur 40 km schema R
Junioren / Amateurs 13.30 uur 65 km schema L
Dikke Banden Race 15.15 uur
Regiorenners 16.30 uur 35 km schema T
Ploegentijdrit voor bedrijven 17.45 uur
Profs A & B Omnium 19.15 uur (Professionals op uitnodiging)
Regiorenners A- en B-categorie
- De categorie waarin de wedstrijden worden verreden is Regiorenners;
- Er wordt gereden in 2 categorieën, namelijk de A- en B-categorie;
- De indeling van de categorieën volgens indeling trimbestuur;
- De A-categorie start eerst, de B-categorie start kort hierna;
- Bij de start stelt de B-categorie zich apart op achter de A-categorie;
- De finish van de B-categorie is 3 ronden eerder dan die van de A-categorie.
Algemeen klassement
- Voor zowel de A-categorie als de B-categorie is er een eigen algemeen klassement;
- Alle wedstrijden tellen mee;
- De 1e 20 geklasseerde renners van elke wedstrijd ontvangen aflopend van 23 t/m 4 punten;
- De overige uitrijders ontvangen 3 punten.
Inschrijving
- Basislidmaatschap KNWU is verplicht;
- Inschrijfgeld is € 2,00 per wedstrijd voor leden en € 5,00 voor niet-leden;
- De dag inschrijving sluit 15 minuten voor de start van de wedstrijd;
- KNWU-licentiehouders zijn uitgesloten van deelname;
- Helm verplicht.